KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 14598285
nr 1459 8285
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Gouache, Signerad. Bladets mått: 9x13, yttermått inklusive ram: 15x19 cm
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 4 april 2022
kl 20:51:38
100 kr
150 kr
300 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe
Gouache